Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Witaminy i minerały – zdrowa i naturalna suplementacja

Witaminy i minerały decydują o  naszej kondycji i witalności. Substancje odżywcze biorą udział w wielu procesach biochemicznych w naszym ciele. Niedobory konkretnych witamin i minerałów są trudne do stwierdzenia wymagają kosztownych i inwazyjnych badań krwi, na które niewiele osób się decyduje.

Na ogół zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy mieć niedobory witamin i minerałów ale często pomijamy etap zbadania ich poziomu i bez niego decydujemy się na farmakologiczną suplementację. Bardzo często nie konsultujemy zażywanych suplementów z lekarzem. Z rzadka zdajemy sobie sprawę z tego, że suplementy to nie leki i często nie spełniają rygorystycznych wymogów stawianych produktom leczniczym, a co za tym idzie nie działają tak jak byśmy tego chcieli.

Specjaliści ostrzegają spożywamy zbyt dużo preparatów o niepotwierdzonym działaniu. Zbyt często ulegamy reklamom. Brakuje nam wiedzy co i w jakiej formie suplementować.

Co robić?

  1. Warto wiedzieć jakich witamin i minerałów nam brakuje. Róbmy regularnie badania profilaktyczne.
  2. Konsultujmy suplementację z lekarzem rodzinnym.
  3. Dostarczajmy organizmowi naturalnych witamin i minerałów w codziennej diecie. Spożywajmy nieprzetworzone, świeże produkty z pewnego źródła.

Jak badać poziom witamin i minerałów?

Alternatywą dla inwazyjnych badań krwi, wskazujących niedobory witamin i minerałów, jest mierzenie ich poziomu przy pomocy urządzenia vita stiq. To połączenie akupunktury i technologii EVA mierzącej przewodnictwo elektryczne punktów akupunktury i definiującej poziom witamin i minerałów w organizmie.

Dlaczego warto badać poziom witamin i minerałów?

Jeżeli stosujesz dietę sprawdź czy dostarczasz organizmowi to co jest mu potrzebne.

Po 40-tym roku życia metabolizm zwalnia. Organizmowi trudniej niż kiedyś strawić wysoko przetworzone produkty. Dlatego warto spożywać naturalną żywność, aby dostarczać sobie jak najwięcej wartości odżywczych.

Niedobory takich witamin i minerałów jak żelazo, magnez, selen, biotyna, witamina C, witaminy z grupy B, mogą wywoływać chroniczne zmęczenie i senność.

Witaminy C, B9, selen chronią organizm przed rozwojem nowotworów.

Chcesz wiedzieć więcej zadzwoń na naszą infolinię. 

Witaminy i minerały – zdrowa i naturalna suplementacja
5 (100%) 3 votes

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji