Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Trudności ze snem zwiększają ryzyko samotności

Czy wiesz, że trudności ze snem zwiększają ryzyko samotności?

Na pewno zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób niewyspanie i trudności ze snem, mogą wpływać na samotność?
Przypomnij sobie dni poprzedzone bezsennymi nocami, gdy w ciągu dnia miałeś spotkania biznesowe lub towarzyskie. Czy potrafiłeś czerpać z nich radość, czy może odczuwałeś rozdrażnienie i nadzieję, że spotkanie szybko dobiegnie końca?

Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii przeprowadzili badanie, z którego wynika, że niewyspani uczestnicy wykazywali mniejszą chęć (niż wyspani) na społeczne interakcje. Byli skłonni zachowywać większy dystans fizyczny od rozmówców i wydawali się mniej atrakcyjni, niż osoby wyspane. Byli uznawani także za osoby bardziej samotne i wzbudzające mniejszą chęć przebywania z nimi.

Z badania wynika, że powściągliwość w kontaktach międzyludzkich, będąca skutkiem niewyspania, może przekładać się na relacje społeczne. Pocieszeniem jednak jest fakt, że wystarczy się wyspać, aby zdolności komunikacyjne powróciły.

Jeśli chcesz więc mieć dobre kontakty, dużo przyjaciół i drugą połówkę, wiesz co robić! By mieć pewność, że masz doskonałe warunki do snu, koniecznie zapoznaj się z założeniami higieny snu i zajrzyj na naszą stronę SpijZdrowo.

Trudności ze snem zwiększają ryzyko samotności
5 (100%) 1 vote

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji