Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Rośliny doniczkowe a sen, czyli dlaczego warto mieć przy łóżku kwiatki?

Rośliny doniczkowe a sen.

Rośliny doniczkowe to doskonała inwestycja, dająca zwrot w postaci m.in. dobrze przespanych nocy. Kwiaty doniczkowe wytwarzają odpowiedni dla snu mikroklimat i sprawiają, że w pomieszczeniu panuje właściwa wilgotność, tak ważna podczas snu. Produkują tlen, pozwalają się zrelaksować i oczyszczają pomieszczenie z zanieczyszczeń. To wszystko sprawia, że powinny być obecne w każdym domu, a szczególnie w pomieszczeniach, w których śpimy!

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA

Dlaczego  właściwa wilgotność powietrza ma tak duże znaczenie dla snu?
Dzięki odpowiedniemu poziomowi wilgotności – organizm ludzki rzadziej zapada na choroby i lepiej radzi sobie z drobnymi infekcjami. Przy dobrej wilgotności śluzówka nosa nie wysusza się, co ułatwia lepsze oddychanie. Roślinność w domu  naturalnie reguluje poziom wilgotności.

TLEN

Wszyscy wiemy, że rośliny produkują tlen. Wiemy też, że bez tlenu nie byłoby życia i że dzięki niemu nasze ciała mogą produkować energię i możliwe są wszystkie procesy życiowe. To wystarczające argumenty, aby zapewnić go sobie nieco więcej. Nie tylko więc wietrzenie pomieszczenia pomoże nam w zwiększeniu ilości tlenu, ale także postawienie obok łóżka np. storczyka, skrzydłokwiatu lub aloesu sprawi, że tlenu będziemy mieć nieco więcej.

RELAKS

Jeśli miewamy problemy z zasypianiem, a wieczorem odczuwamy rozdrażnienie, które utrudnia nam zaśnięcie, powinniśmy ograniczyć kawę i zaprzyjaźnić się z melisą… Jednocześnie możemy postawić w sypialni doniczkę z np. lawendą. Ma ona uspokajające działanie, działa relaksująco i nasennie. Pokochamy ten zapach! A jeśli będzie zbyt intensywny, możemy postawić ją nieco dalej od łóżka.
Badania dowodzą, że samo otaczanie się zielenią sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci, co ułatwia nam łatwiejsze zasypianie.

OCZYSZCZANIE POKOJU Z ZANIECZYSZCZEŃ

Niektóre rośliny doniczkowe szczególnie dobrze radzą sobie z zanieczyszczonym powietrzem, działając niczym filtry. Należą do nich m.in. bluszcz, sansewieria, paprocie, skrzydłokwiaty… Nie tylko pięknie wyglądają, ale świetnie neutralizują toksyny. Dzięki nim – podczas snu – oddychać będziemy świeżym powietrzem.

Oczywiście, same rośliny nie wystarczą, abyśmy cieszyli się relaksującym snem. Koniecznie dbajmy o higienę snu na co dzień, nie objadajmy się na 2-3 godziny przed pójściem do łóżka, ograniczmy korzystanie  z urządzeń elektronicznych emitujących niebieskie światło i zadbajmy o termoaktywną pościel, która da nam komfort termiczny, dzięki czemu zapomnimy o nocnych pobudkach z powodu przegrzania lub chłodu!

Ile kwiatów posiadacie w swojej sypialni i kiedy planujecie wizytę w kwiaciarni? 🙂

Rośliny doniczkowe a sen, czyli dlaczego warto mieć przy łóżku kwiatki?
4.8 (95%) 4 votes

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji