Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Aktywność a zdrowy sen. Jak zatrzymać lato?

Aktywność a zdrowy sen o każdej porze roku.

Dzień robi się coraz krótszy a będzie się skracał jeszcze bardziej przez kolejne tygodnie. Wydawać by się mogło, że wczesny zmierzch i dłuższa noc powinny wpływać pozytywnie na nasz sen. Tylko, że nie do końca tak jest. Szybko zapadający zmrok, zimno i brzydka pogoda powodują, że coraz rzadziej przebywamy na powietrzu. Ograniczamy naszą aktywność poza domem do niezbędnego minimum. Aktywność a zdrowy sen to podstawowa zależność. To właśnie ruch, najlepiej na zewnątrz, pozytywnie wpływa na nasz organizm i wspiera jego możliwości regeneracyjne podczas snu.

Brak kontaktu z przyrodą powoduje pogorszenie jakości snu. Otaczająca nas natura odstresowuje i przywraca równowagę organizmu. Sprzyja aktywności fizycznej co ma bezpośredni wpływ na zdrowy sen. Jesienią i zimą powinniśmy szczególnie poszukiwać naturalnego światła poza domem i biurem żeby zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie, zdrowie i dobry humor. 

Już dzisiaj warto pomyśleć jak przestawić letnią aktywność na tryb jesienno-zimowy. Może uda Ci się przedłużyć sezon rowerowy, joggingowy, nordic walking, wyrabiając w sobie nawyk ruchu już teraz, żeby zbyt łatwo nie zarzucić aktywności gdy zrobi się zimno i nie będzie nam się chciało wychodzić z domu? Do dzieła, stwórz swój plan działania! 

Zaopatrz się w odzież termoaktywną. W niej ruch na powietrzu nawet zimą będzie komfortowy. A jak przekonasz się do odzieży sportowej wypróbuj termoaktywną pościel. Przekonaj się, że komfort termiczny jest możliwy o każdej porze roku. A ruch i aktywność fizyczna to jeden z tych nawyków, które warto pielęgnować. Regularne ćwiczenia, które nie są katorgą a sprawiają Ci radość to połowa sukcesu. Mamy różne upodobania ale i możliwości jest wiele i na pewno każdemu uda się znaleźć dostosowaną do siebie aktywność. Pamiętajmy, że podstawą nowej piramidy żywienia jest aktywność fizyczna, a coraz częściej także zdrowy, regenerujący sen. Tylko balans tych składników zapewni zdrowie każdego dnia  o każdej porze latem i zimą, niezależnie od warunków pogodowych, zmieniającej się długości dnia i nocy w ciągu roku.

 

Aktywność a zdrowy sen. Jak zatrzymać lato?
5 (100%) 3 votes

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji