Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Siła w drzemce drzemie….

Cudowna siła drzemki!

Czy wiesz, że 15-25 minutowa drzemka potrafi zdziałać cuda? Bardzo szybko i skutecznie usprawnia pracę mózgu. Stanowi coś na kształt „resetu”, dzięki czemu budzimy się wypoczęci, skoncentrowani i gotowi do wykonywania nowych zadań. Dzięki niej wzrasta także czas naszych reakcji.

Dla kogo drzemka?

Nie znamy osoby, której nie przydałaby się drzemka… Jedynym przypadkiem, gdy lepiej z niej zrezygnować jest ten, gdy cierpimy na przewlekłą bezsenność i nawet krótka drzemka może utrudnić nam wieczorne zasypianie. Nawet wtedy jednak, o ile będziemy restrykcyjni i pozwolimy sobie na 15-20 minutową drzemkę (a nie pełen 1,5 godzinny cykl snu), odniesiemy szereg korzyści.
Są przypadki, w których szczególnie powinniśmy korzystać z jej dobrodziejstw. Jeśli jesteśmy kierowcami i odczuwamy zmęczenie, nawet 20 minut odpoczynku sprawi, że poprawi nam się czas reakcji i koncentracja.
Jeśli uczymy się lub studiujemy, w przyswajaniu nowych informacji wspomoże nas… drzemka. Dzięki niej mózg uporządkuje zdobyte informacje i będzie gotowy na nową dawkę wiedzy.
Czy pracownicy powinni mieć krótką drzemkę? Dla nas to pytanie retoryczne. 🙂

Siła w drzemce drzemie….
5 (100%) 1 vote

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji