Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Czas letni, czyli utracona godzina snu.

Czas letni.

Czas letni zaczyna się nocą (z 23 na 24 marca). Zapowiada się niewinnie. Zmiana ta dzieje się niepostrzeżenie, najczęściej podczas naszego snu. Zamiana czasu zimowego na letni odbywa się z soboty na niedzielę. Szok wcześniejszej pobudki odroczony jest więc o dobę (chyba, że ktoś pracuje w weekend lub ma nienormowany czas pracy).

Jak można się domyślać, u genezy wprowadzenia zmian czasu – leży oszczędność. Dzięki wstawaniu godzinę wcześniej, wykorzystujemy światło słoneczne dzienne (o tej porze roku robi się jasno dużo wcześniej niż zimą). Pomysł wygląda doskonale, ale… Jakiekolwiek „majstrowanie” przy zegarze biologicznym nie wychodzi nam na zdrowie. A na pewno stwarza pewne trudności z przyzwyczajeniem się do nowego stanu rzeczy.

Czy wiecie, ile czasu potrzebujemy, aby przyzwyczaić się do zmiany nawyków dot. spania? Minimum 2-3 tygodnie. Przez ten czas prawdopodobnie będziemy odczuwać dyskomfort utraconej godziny. Rano możemy mieć problemy ze wstaniem godzinę wcześniej, a wieczorem z zaśnięciem. Na szczęście po wspomnianym czasie – wszystko powinno wrócić do normy, a rekompensatę powinniśmy znaleźć w postaci słonecznych dni. Upewnijmy się, że nasza pościel jest gotowa na ciepłe dni, by w pełni cieszyć się komfortowym snem. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii będzie pościel całoroczna, która świetnie sprawdzi się przez cztery pory roku!

 

Czas letni, czyli utracona godzina snu.
5 (100%) 1 vote

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji