Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Chodzisz późno do łóżka? Zapewne jesteś ekstrawertykiem…

Chodzisz późno do łóżka? Zapewne jesteś ekstrawertykiem…

Jeśli, pod względem nawyków dotyczących godzin spania, jesteś „sową” – oznacza to, że najlepsze godziny do pracy, aktywności i twórczości – przypadają dla Ciebie w nocy. Zapewne do łóżka nie udajesz się przed północą.
Tymczasem „skowronki” nie przepadają za późnym przesiadywaniem w nocy i do łóżka udają się dużo wcześniej (niż wspomniane „sowy”). Chętnie rano wyskakują z łóżka, od wczesnego poranka są zmotywowane do działań i niezwykle efektywne.

Mało kto wie, ale nawyki dot. rytmu okołodobowego znajdują odzwierciedlenie w osobowości. Większość „sów” to typowi ekstrawertycy, a „skowronkom” bliżej do introwertyków.
Spostrzeżenia te potwierdza artykuł doktora Stephena A. Diamond „Holiday Self-Help : Do Introverts Need More Sleep than Extraverts?”. Co ciekawe, autor dowodzi w nim, że introwertycy potrzebują więcej snu, niż ekstrawertycy (dla których sen jest… „stratą” czasu).
My sugerujemy jednak, by nie zaniedbywać go, niezależnie od typu osobowości, jaką posiadamy! Zalecamy wręcz szczególną dbałość o sen, a co za tym idzie… o pościel, w której śpimy… 😉

Chodzisz późno do łóżka? Zapewne jesteś ekstrawertykiem…
5 (100%) 1 vote

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji