Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Sen podczas upałów. Jak wyspać się latem.

Sen podczas upałów.

Sen podczas upałów dla wielu osób oznacza… bezsenność lub znaczne trudności z zaśnięciem. Badania wskazują optymalną temperaturę do snu na 18-21 stopni w skali Celcjusza. Latem, o takiej temperaturze w sypialni, można niestety pomarzyć. Co więc możemy zrobić, aby zadbać o sen?

Na szczęście nie jesteśmy na zupełnie straconej pozycji. Jest kilka rzeczy, na które mamy wpływ, a które mogą okazać się zbawienne dla naszego nocnego wypoczynku.

Zacznijmy od sypialni.
Zastanówmy się, jak usytuowana jest nasza sypialnia. Jeśli posiadamy pomieszczenia z różnych stron domu, przenieśmy sypialnię (na czas lata) do pokoju np. na północy lub takiego, w którym jest wyraźnie najchłodniej. Chłodniejsza temperatura pomieszczenia będzie wpływać korzystnie na nasz sen.

Gdy spodziewamy się upalnego dnia, już o poranku zadbajmy o to, by dobrze wywietrzyć dom, a następnie zasłońmy rolety i zasłony w oknach.
Wieczorem i podczas nocy, gdy jest już zdecydowanie chłodniej, wywietrzmy dobrze dom i zostawmy okno otwarte (na czas nocy). Dzięki temu będziemy mieć stale świeże powietrze. Możemy także ustawić wentylator w sypialni, by zapewnić sobie ruch powietrza. Nie kierujmy go jednak bezpośrednio na łóżko, nawet latem możemy zostać „przewiani”.

W pogoni za chłodem.
Przed snem weźmy chłodny prysznic. Śpijmy nago lub w bieliźnie z naturalnych materiałów. Przykrywajmy się cienkim materiałem (np. prześcieradłem) lub w pościeli termoaktywnej, która trzyma wilgoć (pot) z daleka od ciała i dba o nasz komfort termiczny.
Pamiętajmy także o częstym nawadnianiu organizmu, dzięki czemu unikniemy odwodnienia.

Nie zapominajmy jednak o tym, że lato… wkrótce się skończy. Chłodną zimą zapewne znów za nim zastęsknimy. 🙂

 

Sen podczas upałów. Jak wyspać się latem.
3.7 (73.33%) 3 votes

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji