Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Sen dla urody. Sen zdrowia Ci doda!

Sen dla urody.

Sen dla urody jest nieodzowny, niczym tlen i woda dla życia. Brak odpowiedniej długości snu – można wyczytać z twarzy gołym okiem. Wystarczy nawet jedna nieprzespana noc, by organizm zareagował zmęczeniem, zmniejszoną koncentracją, poszarzałą cerą. Czemu tak się dzieje i dlaczego regularny sen jest skuteczniejszy niż niejedna maseczka?

Podczas snu, organizm produkuje hormon wzrostu i regeneruje uszkodzone komórki. W przypadku braku nocnego odpoczynku, organizm nie ma zbyt wiele możliwości przełączenia się w tryb regeneracji. W przypadku bezsenności produkowany jest hormon stresu: kortyzol. Jego nadmiar niszczy kolagen, powodując szybsze starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.

Dodatkowo, brak wystarczającej ilości snu zwiększa podatność na infekcje, zmniejsza odporność, a także zwiększa ryzyko otyłości. To prowadzi do powstawania wielu chorób. Tymczasem regularny sen sprawia, że ciało skuteczniej radzi sobie z produktami przemiany materii, regeneruje uszkodzone komórki, ułatwia utrzymanie pozytywnego nastroju. „Wypoczęta skóra” jest bardziej świetlista, bez pryszczy, oczy nie są opuchnięte, a my czujemy się (i wyglądamy) młodziej!

Śpijmy więc, nie tylko dla zdrowia, ale także dla… urody!

Sen dla urody. Sen zdrowia Ci doda!
5 (100%) 2 votes

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji