Spotkanie

Sprawdź czy w Twojej okolicy organizujemy spotkanie na temat ZDROWEGO SNU.
captcha
Zaproś nas do siebie – chętnie weźmiemy udział w Twojej imprezie.
captcha

Niespokojny sen dziecka a pasożyty.

Niespokojny sen dziecka…

Niespokojny sen dziecka to powód zmartwień rodziców. Przyczyn trudności ze spaniem może być wiele. Niektóre z nich są typowe dla etapu rozwoju i wieku dziecka. Mogą wynikać z ząbkowania, alergii, przeziębień.
Gdy potrafimy rozpoznać przyczynę takiego stanu, możemy starać się łagodzić objawy i podejmować odpowiednie działania, by poprawić sen dziecka.

Gdy pomimo podejmowanych starań i konsultacji (np. z innymi mamami) nie udaje nam się ustalić przyczyn problemów ze snem naszej pociechy, warto zwrócić uwagę na kilka symptomów, które towarzyszą zarażeniu pasożytami. Jednym z nich jest właśnie niespokojny sen i częste wybudzanie. Jeśli oprócz tego dziecko ma podkrążone oczy, cierpi na chorobę lokomocyjną, ma niepohamowany apetyt na słodycze, zgrzyta w nocy zębami, ma nieuzasadniony kaszel w nocy lub ból brzucha, warto przeprowadzić testy na obecność pasożytów. Okazuje się, że w wielu przypadkach, gdy dzieci miały objawy astmy i alergie skórne (w postaci wysypek), objawy ustępowały po odrobaczeniu. Zakażenie pasożytami jest bardziej powszechne, niż się wydaje, dotyczyć może nawet kilkudziesięciu procent populacji. W żłobkach i przedszkolach występuje w jeszcze większym wymiarze.

Objawy zakażenia pasożytami.

Szczególnie dużą zasługę w kwestii odrobaczania miała dr. Wartołowska, która z powyższych chorób (alergicznych) leczyła całe rodziny, u których objawy astmy znikały po odrobaczeniu (bo trzeba pamiętać, że odrobacza się całą rodzinę, a nie tylko dziecko).

Także dr. Wojciech Ozimek, specjalista od parazytologii, zwraca uwagę w liście otartym na to, że „Po lekach przeciw pasożytom w większości przypadków mijają nie tylko ataki duszności i kaszlu, ustępują objawy zespołu zaburzonego wchłaniania, anemia, zmiany skórne (w tym” łuszczycowe”) , ciemieniucha, świąd skóry, nadmierna łamliwość paznokci i włosów, nadmierna pobudliwość (często błędnie klasyfikowana jako ADHD ), „zespół Aspergera” ,”padaczka” ,  „onanizm dziecięcy’’, nocny niepokój, moczenie nocne, nocna (i dzienna) nadmierna potliwość, nocny (i dzienny) świąd krocza i okolicy odbytu, podkrążone oczy, ziemista lub blada cera, zgrzytanie zębami w nocy, nieprawidłowe stolce, przewlekły ból głowy, niedowaga i nadwaga (…) dziecko rzadziej zapada na infekcje.

Lista objawów jest długa. Nie warto wpadać w przerażenie, ale bacznie obserwować swoje dziecko. Czasem problemy ze snem mijają po kilku dniach.

Sen jest „czułym barometrem zdrowia”. Gdy pojawiają się z nim trudności, nie powinniśmy ich bagatelizować, ale skonsultować się z lekarzem i w razie potrzeby przeprowadzić odpowiednie testy ( w tym: na obecność pasożytów).

Niespokojny sen dziecka a pasożyty.
5 (100%) 2 votes

Autor: Aneta

Staramy się, by strona Woolstar była przyjazna użytkownikowi, dlatego korzystamy z plików cookies. Odwiedzając nas, zgadzasz się na to. Więcej informacji